Yukarı Çık

Sıkça Sorulan Sorular

Türk Kahvesi Makinesi

Nordia Fugato Türk kahvesi makinesinin temizliğini nasıl yapmalıyım?

Nordia Fugato Türk kahvesi makinenizin performansında herhangi bir sorun olmaması ve uzun ömürlü olması için ara ara temizlik gerekir. En basit olarak yapmanız gereken her kahve yapımınızdan sonra cezveyi su ile durulamaktır.

Kahve’den kalan tortular inatçı kirler oluşturmuşsa, yumuşak bir bez ya da sünger ve bir miktar bulaşık deterjanıyla cezveyi temizleyip durulayabilirsiniz. Bu uygulama her yapıldıktan sonra cezve kurulanıp kullanıma devam edilmelidir.

Nordia Türk kahvesi makinemin ilk kullanımından önce yapmam gereken özel bir şey var mı?

Nordia Türk kahvesi makinenizin ilk kullanımından önce durulama ve temizlik dışında herhangi bir işlem gerekmez. Öncelikle makinenizi ambalajından çıkardıktan sonra cezvesini iyice temizleyin. Cihazınızı kullanmadan önce herhangi bir riske mahal vermemek için düz bir zeminde dik konuma geldiğinden emin olun. Ve Nordia kahve makineniz ile kahve keyfine başlayabilirsiniz.

Nordia Türk kahvesi makinem, köpüklü kahve yapmıyor ya da kahveyi pişirmeden kapanıyor ne yapmalıyım?

Öncelikle cihazınızı fişten çıkarın. Sonra nemli bir bez ile cezvenin üstünü kapatan sensörün de bulunduğu kapağı temizleyin. Ve Nordia ile kahve keyfine başlayabilirsiniz.

Nordia Türk kahvesi makinem kahve pişirirken taşırdı ne yapmalıyım?

Öncelikle cihazınızı fişten çıkarın. Kahvenin taştığı yerleri nemli bir bez ile temizleyin, cezvenizi de yıkadıktan sonra. Tekrar kahve pişirirken cezveye max çizgisinin üzerinde su koymadığınızdan emin olunuz.

Çay Makinesi

Nordia Serenade çay makinemde poşet çay mı yoksa toz çay mı kullanmalıyım?

Nordia Serenade çay makinesi, hem poşet hem de toz çay demlemek için uygundur. Poşet çay kullanıyorsanız ek bir demlik filtresi kullanmanıza gerek kalmaz.

Nordia Serenade çay makinemde çay dışında bir şey demleyebilir miyim?

Tabii ki hayır. Çay makineleri sadece çay demlemek için tasarlanmıştır. Bu sebeple, makinenizi kahve, süt ya da başka bir sıvıyı pişirmek için kullanmamalısınız.

Nordia Serenade çay makinesi nasıl temizlenir?

Nordia Serenade çay makinenizin temizliğine başlamadan önce makinenizi fişten çektiğinize emin olun. Makinenizin demliğini ve ısıtıcısını suyla çalkalayarak temizleyin. Dış yüzey temizliğini nemli bir bez ve az miktarda bulaşık deterjanıyla yapabilirsiniz. Çay makinenizin elektronik aksamlarına su gelmemesine özen gösterin. Çay makinenizi, parçaları ve yüzeyi kuruduktan sonra kullanmaya devam edebilirsiniz.

Nordia Serenade çay makinem kireçlendiği takdirde kireci nasıl temizleyebilirim?

Çay makinenizin ısıtıcı kısmında kaynattığınız suyun içine, sirke veya limon tuzu ekleyin. Karışımı bir süre makinede beklettikten sonra dökün ve ısıtıcıyı durulayın. Kireç kalıntılarının kaybolduğunu göreceksiniz. İşlemlerin ardından ürününüzü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Nordia Serenade çay makinemin ilk kullanımından önce yapmam gereken özel bir şey var mı?

Nordia Serenade çay makinenizin ilk kullanımından önce, su ısıtıcısını en yüksek seviyeye kadar suyla doldurun ve kaynatın. Ardından sıcak suyu dökün ve ısıtıcının içini musluk suyuyla çalkalayın. Demlik kısmını da sıcak suyla durulayın ya da az miktar bulaşık deterjanı döktüğünüz yumuşak bir bez ya da süngerle temizleyin. Bulaşık deterjanlı bezi, çay makinenizin dış yüzeylerini temizlemek için de kullanabilirsiniz. Parçaları ve yüzeyleri kuruduktan sonra makinenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tost Makinesi

Nordia Forte Tost makinesi nasıl temizlenir?

Nordia Forte tost makinenizin kullanım ömrünü ve performansını yükseltmek için temizliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle makinenizi fişten çıkarın. Soğuk halde olduğundan emin olduğunuzda kirlilik durumuna göre plakaları yumuşak bir bez yardımı ile ovalayın. Eğer kirler yapışmış ve zorlu bir hal almışsa, plakaları birkaç dakika suda bekletebilirsiniz.Tost makinenizi tekrar çalıştırmadan önce tüm parçaların kuru ve doğru şekilde yerleştirilmiş olduğundan emin olun.

Nordia Forte tost makinesinde ne tür ekmekler kullanabilirim?

Tost makinenizde dilim şeklindeki her tür ekmek cinsini kullanabilirsiniz.

Nordia Forte tost makinesinde plakalara yapışan ekmek kalıntıları nasıl temizlenir?

Plakaları temizlemeden önce herhangi bir risk olmaması için cihazın fişini mutlaka çıkarın. Pişirme plakalarına yapışan ekmekleri, tahta ya da silikon bir spatulayla hafifçe kazıyın. Daha zorlu kalıntılar için plakaları yerlerinden çıkarıp birkaç dakika suda bekletebilirsiniz. Sonrasında az miktarda bulaşık deterjanı, yumuşak bir bez ya da sünger yardımıyla plakaları temizleyebilirsiniz. Duruladığınız plakları tekrar yerleştirmeden önce tamamen kuruduklarından emin olun.

Nordia Forte tost makinemi ızgara olarak da kullanabilir miyim?

180 derece açılan plakalar ile dilediğinizce et, balık ya da tavuk ürünü pişirmek için kullanabilirsiniz.

Sorunuzun Cevabını Bulamadıysanız

+90 850 888 1230 - Numarasından Bize Ulaşabilirsiniz