Yukarı Çık

Yurtdışı seyahatlerinde modernleşen ülke ve şehirlerde gezerken, mimari güzelliklerin yanı sıra mutfak ve içecek kültürünü de keşif etmek önemli bir husustur. Dolayısıyla hemen herkesin tüketmeyi sevdiği hatta bazılarında bir tutku haline gelen kahve, her ülkede farklı bir lezzet ve sunumla ikram edilmektedir. Sürekli yurtdışına gidenler ve tatillerine farklı ülkelerde geçirenler, gittikleri ülkelerde kahve kültürlerine bir yenisini daha katabilmeleri adına Yurtdışında Kahvenin En Güzelini Tadabileceğiniz Mekanlar konusunda sizler için bazı önerilerde bulunmak istedik. Aşağıda sıralayacağımız mekanlar gezilerinizde en iyi kahveleri tadabilmenizde yardımcı olacaktır.

Caffe Gilli

Floransa’da en eski ve en fazla üne sahip olan bu mekan 1733 senesinde açılmış ve o günlerden bugüne kadar çizgisini bozmadan hizmet vermeyi başarmıştır. Her çeşit kahveyi en iyi lezzette tadabileceğiniz bu nadide mekanda aynı zamanda enfes lezzete sahip tatlılar ve atıştırmalıklarda bulunmaktadır. Kahvesiyle adını tüm dünyaya duyurmayı başaran İtalya’nın sayısız kahve tadabileceğiniz mekanlarından sadece biridir denilebilir. Espresso kahvesinin yanı sıra Affagota isimli kahvesini de mutlaka denemelisiniz. İçinde dondurma toplarıyla servis edilen bu kahve, sizler için bambaşka bir deneyim olacaktır.
Adres: Piazza della Repupblica, 39R, 50123, Firenze/İtalya

Spreegold

Oldukça geniş ve ferah olan bu kafe sabahları bir hayli kalabalıktır. İstediğiniz hemen her kahve çeşidini bulabileceğiniz mekanda Almanya’nın buzlu kahvesi olarak servis edilen eiskaffee lezzetini de mutlaka denemelisiniz. Ayrıca mekanın kahvaltısı ve yemekleri de oldukça ünlüdür. Almanya’ya yolunuz düşerse ufak bir mola için kesinlikle uğramanız gereken mekanlardan biri olduğu söylenebilir.
Adres: Rosa-Luxemburg- StraBe 2, 10178 Berlin/ Almanya

Streetfood Bar/ Hanya

Dekorasyon bakımından son derece estetik görsele sahip mekanlara imza atan Yunanistan, konuklarına sunduğu ikramlarda da oldukça başarılı olduğu görülmektedir. Yunanistana yolunuz düşerse oldukça ünlü olan Frappe adlı kahvenin tadına bakmayı ihmal etmeyin. Granül halindeki kahve üzerine su eklenip köpürtülerek oluşturulan kahveye buz ilavesi de yapılarak son derece lezzetli bir tadın oluşmasını sağlamaktadırlar.
Adres: Skalidi 56 and Pireos Corner, Cihania Town, Crete 73100, Greece

Kava Bar

Birkaç masanın sığdırıldığı küçük ama son dereceli keyifli bir mekanda oturduğunuzda camdan tramvay yolunu seyrederek kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Birçok kahve çeşidini en lezzetli haliyle tadabileceğiniz bu mekanda kahvenin yanında kuruvasan söylemeyi de ihmal etmemelisiniz.
Adres: Skalna 1944/1, 811 01 Bratislava/ Slovakya

Fabrica CoffeeRoasters

Portekiz’in tüm şehirlerinde çeşitli kahve tatlarıyla buluşabilirsiniz. Bunlardan bazıları Bica, Cafe com Aguardente, Garoto, Mazagran, Cafe Pingado ve Galao gibi isimlerden oluşmaktadır. Portekizin yerel halkının en fazla tükettiği kahve çeşitlerinden biri de Galao olduğu bilinmektedir. Son derece hafif bir lezzet olan bu kahve kesinlikle denenmesi gereken tatlardan biridir. Önermekte olduğumuz mekanda tüm bu kahve çeşitlerini bulabileceğiniz gibi aynı zamanda mükemmel kahvaltı sunumlarını da tadabilir, hem kahve hem de yemek kültürünüzü geliştirebilirsiniz.
Adres: Rua Das Portasde Santo Antoa 136, Lizbon

Starbucks Coffe Europark

Uzun süre damağınızda tadı kalacak Kaffee Brauner adlı kahve çeşidiyle ünlenen Avusturya’da önermekte olduğumuz mekan son derece temiz ve samimi bir personel eşliğinde hizmet sunmaktadır. Birçok kahve çeşidine rastlayabileceğiniz bu mekanda farklı lezzetleri de tatma imkanına erişebilirsiniz.
Adres: Europastrasse 1, Salzburg, Avusturya